נתזים (4): ילדים רוצחים וקץ המהפכה המינית

by

בעמוד האחורי של עיתון "במאבק" (להשיג גם בגרסה מודפסת בהפגנות שמאל) מדווח רמי איתן על על תופעה מעניינת ההולכת וצוברת תאוצה בעולם, ואפילו בישראל: התארגנויות פוליטיות של אוהדי כדורגל שמאלנים. הוא מציין שבעוד שאוהדי קבוצות מסוימות באירופה (כגון אינטר מילאנו ואס-אס לאציו) ידועים בנטיותיהם הפאשיסטיות, אוהדי קבוצות אחרות (למשל סנט פאולי בהמבורג) מתארגנים במסגרת תנועת "אנטיפא" או מקימים צורות שונות של איגודי אוהדים. בישראל, ארגון ה"אולטראס" של אוהדי הפועל תל אביב מצוי גם הוא בקשר עם אנטיפא האירופית, מוחה במגרשים נגד גירוש מהגרים ואפילו משתתף לפעמים בהפגנות בבילעין.

הגרדיאן מראיין את חבר הפרלמנט ההומו כריס בריאנט מהלייבור, שהתפרסם לפני כמה שנים בעקבות תמונה שלו בתחתונים שהעלה לאתר ההיכרויות ההומואי Gaydar. מאז הוא יכול להיחשב לפטרונם הפוליטי של גולשי אתרי האטרף לסוגיהם.

אביו של ניקולא סרקוזי, האריסטוקרט ההונגרי פאאל אישטוואן סרקוזי, 81, מתוודה בספר חדש ששכב עם האומנת שלו כשהיה בן 11. אבל אולי זאת רק פנטזיה. אפשר להתרשם מהאיש בסרטון הזה.

בית הספר אודנוואלד בהסה נחשב לנושא הדגל של החינוך פרוגרסיווי-רפורמיסטי בגרמניה. התלמידים במוסד האליטיסטי (שבו למדו בין השאר ילדיו של תומאס מאן) מאורגנים ב"משפחות" שבראש כל אחת מהן מורה, שגם ישן בחדר סמוך לילדים. החודש נחשף (ידיעה באנגלית)  שבמוסד אירעו בשנות ה-70 וה-80 עשרות עד מאות מקרי פדופיליה, בחסות הרקטור הכריזמטי גרולד בקר. העיתונות בגרמניה רועשת מהחשיפה, שנתפשת כמקבילה הליברלית לשערוריית הפדופיליה בכנסייה הקתולית. בעקבות כך מראיין "די צייט" את דניאל כהן בנדיט, בוגר בית הספר ומנהיג מרד הסטודנטים ב-68' (שפרץ כזכור בין השאר בעקבות הדיכוי המיני בנאנטר). כהן-בנדיט אומר בריאיון שהמלחמה נגד הדיכוי המיני אמנם היתה מוצדקת ביסודה, אבל שבמסגרתה "עשינו טעויות רבות" – הכרזה שיכולה להיחשב לנאום חרושצ'וב של המהפכה המינית.

ובינתיים, בעקבות סערת הפדופיליה המתרחבת בכנסייה, שאולי מאיימת על האפיפיור עצמו, מורין דאוד קוראת ב"ניו יורק טיימס" למנות נזירה לאפיפיורית. שיהיה.

לעומת זאת, הסופר המצרי הפרוגרסיווי סאייד אל קימני (سيد القمنى) קורא לבנות שכפול של הכעבה שבמכה בג'בל קתרינה שבסיני. קימני טוען שאתר עלייה לרגל בהר סיני יכול להסיר את העומס מעל מכה, לתרום לכלכה המצרית וגם לשמש כאתר עלייה לרגל משותף לשלוש הדתות האברהמיות.

וולפגנג וגנר, נכדו של ריכארד וגנר והמנהל האמנותי לשעבר של פסטיבל ביירוית, מת בגיל 90. בגרמניה, הווגנרים משמשים כמעין משפחת אצולה פרוורטית, ומאבקי הדורות במשפחה מסוקרים באופן שוטף בעיתונים. וולפגנג היה ידוע כנבלה עוד מאז שהיה נער, אז נהג הפיהרר, ידיד המשפחה, לבקר אותו במיטת חוליו.

הביופיסיקאי הצרפתי-ישראל אנרי אטלן פירסם ב"לה מונד" מאמר תחת הכותרת "דת הקטסטרופה" שם הוא מזהיר מטוטאליטריות חדשה "בשם המדע", הפעם בשם ההתחממות הגלובאלית. אטלן טוען בין השאר שהדיבורים על קטסטרופה גלובאלית פוגעים במאמצים קונקרטיים לצמצום נזקים בעולם העני (למשל בנגלדש) שבין כה וכה סובל מקטסטרופות. הוא גם טוען שהדרישה לאימוץ אמצעים דרסטיים למלחמה בהתחממות דומה לעיקרון הזהירות של פסקל, שהרי הסיכון לקטסטרופה קיים תמיד.

ספר חדש משרטט דיוקן קולקטיווי של ארבעת הפרופסורים מהרווארד שהמציאו את תרבות הלס"ד – תימוטי לירי, רם דאס, יוסטון סמית ואנדרו וייל.

לפני 16 שנה בעיר טרונדהיים בנורווגיה, שני ילדים בני 6 רצחו ילדה בת 5. אך למרבה ההפתעה, תושבי השכונה לא הוקיעו את הילדים ואת משפחתם:  העיתונים לא יצאו בכותרות בנוסח "ילדי השטן", ואחרי כמה שבועות הילדים נקלטו בבית ספר אחר והוענקה תמיכה גם להם ולמשפחותיהם (וכמובן גם למשפחת הילדה הנרצחת). כך או כך, עכשיו אחד מהם אלכוהוליסט. אבל זה לא מפתיע – הוא נורווגי.

הסופר הבריטי מרטין איימיס, שיצא לאחרונה בהתבטאויות איסלאמופיות, מכריז עכשיו שהיה מאושר לו אחותו התאסלמה. ההסבר: היא מתה כתוצאה מצריכת יתר של אלכוהול. 

אוניברסיטת אמורי, שלטענת מקורות מסוימים שוקלת להעניק את חסותה למגזין הרשת "ארץ האמורי", השיקה גם פרויקט לשימור הארכיונים הדיגיטליים של סופרים עכשוויים – בשלב הראשון סלמן רושדי.  

ובעניין סמוך: ניו יורק טיימס מפרסם רשימת קריאה של ספרים מהשנים האחרונות בנושא השפעת האינטרנט על הקריאה ועל מצב התבונה בכלל.

בהזדמנות זו, מערכת "ארץ האמורי" מאחלת לקוראינו חג פסח כשר ושמח.

תגים: , , , , , , , , , , , ,

10 תגובות to “נתזים (4): ילדים רוצחים וקץ המהפכה המינית”

 1. התנשמת Says:

  כומר במשפחה. אמרה אירית מתייחסת לתנאים שיש למלא למלא כדי שייחשב אדם למכובד: "באר בחצר, פר בשדה וכומר במשפחה". מתוך הספר של קולם טויבין 'אמהות ובנים' בהוצאת בבל, 2006, בתרגום גיורא לשם. טויבין הוא סופר אירי שמרבה לכתוב על גילויי הפדופיליה במוסדות הכנסייה, וההתעללות המינית בבנים בעיקר בחסות הפנימיות של הכנסייה ומשטרים רבי עוצמה אחרים שבתוכה. בספר אמהות ובנים מופעים שני סיפורים בנושא: הראשון על אם שמתברר לה שבנה הכומר מואשם בהתעללות, וכן סיפור של גבר אירי שבילדותו היה עד להתעללות בנערים על ידי שני "אחים" (במובן הדתי) בנערים בפנימיה.

  הכתיבה האמיצה וגלוית הלב של טויבין מטלטלת. אירלנד בכתיבתו נחשפת כארץ חסרת רחמים לנעריה בחסות הדת. מעורר מחשבה על החברה הישראלית ועל ההיזדקקות שלה לכותבים מכל סוג (בלוגים, עיתונות, ספרות) שיחשפו באופן דומה מנגנונים של אכזריות רבת עוצמה המופנית כלפי עצמה ובשרה. למשל, האכזריות שבגניבת זהותם של אזרחים על מנת לבצע מיני מבצעים שמסכנים ומסבכים אחר כך את האזרחים האלה למשך כל חייהם.

  האמורי מכוון אלומת אור דקיקה למקומות האלה ומשרטט קוים לדיון חיוני. התנשמת מברכת את האמורי.

 2. יוסי Says:

  סנט פאולי היא קבוצה מהמבורג, לא מברלין. וגם בלייפציג יש את קבוצת רוטר שטרן ששמה מעיד על אופיה.

 3. רומן Says:

  שתי שאלות:

  כמה שפות אתם יודעים שם בארץ האמורי, ומתי יש לכם זמן לעבוד?

 4. רומן Says:

  אוקי, השאלות היו דביליות והתשובות עוד יותר, שלא לדבר על הכינוי שהמצאתי לעצמי. בכל מקרה, הנה תוספת צנועה ללינקייה – הצרפתים הכריזו על שבוע ללא מסכים:

  http://www.casseursdepub.org/index.php?refresh=ON

 5. edanring Says:

  אגב אוהדי כדורגל ושמאלנים (שניהם חביבים עלי), לאחרונה החלו במכללה החברתית בקורס התאגדות אוהדי כדורגל, קצת בכיוון של קבוצות בבעלות אוהדים כמו אוסישקין, רוזיליו יפו וקטמון. מסתבר שיש עתיד סוציאליסטי לכדורגל גם בארץ

 6. מופעים לילדים Says:

  שלום רב לכותב הבלוג. הפוסט מאוד מעניין, תודה רבה, אבל אינו מחדש כלום לאנשים אשר מעורבים גם בכדורגל וגם בפוליטיקה של היום. וקשה למצוא כאלו כיוון שפוליטיקה וכדורגל צועדים יחד ללא ספק ו"אוהדים" אחד לשני. לא סוד שבדומה לתקופת מלחמות העולם הראשונה והשנייה, קולנוע היה אמצעי להעברת הפרופגנדה פוליטי, היום סיפור חוזר על עצמו אך באמצעות המשחקים וקבוצות כדורגל… זאת הסיבה להתארגנויות פוליטיות של אוהדי כדורגל שמאלנים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: